Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Skierowanie nauczyciela do sanatorium - urlop zdrowotny, bezpłatny, czy zwolnienie lekarskie?
Utworzono przez Redakcja on 17.10.2012 12:02
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Do zwolnienie lekarskie to raczej nadużycie. Do sanatorium co do zasady jadą ludzie zdrowi.
o
"Co do zasdy" to sanatorium może mieć rolę rehabilitacyjną. Natomiast jak zwykle w odpowiedziach prawniczych zwykły obywatel nie dostaje odpowiedzi TAK/NIE. Ja wciąż nie wiem jak nauczyciel może pojechać do sanatorium.
o
do sanatorium można legalnie pojechać tylko na swoim urlopie i tu jest problem - mamy urlop tylko na wakacjach a NFZ traktuje nas, jak byśmy chcieli wyłudzić pobyt w tym okresie. Nie mamy żadnych względów - należy wyliczyć sobie czas oczekiwaniatak, aby skierowanie wypadło na wakacjach. Urlop bezpłatny ? - a kto opłaci w tym czasie czynsz oraz inne rachunki i czym zapłacę za pobyt w sanatorium, które też nie jest bezpłatne? Urlop zdrowotny - można go wziąć tylko 3 razy w karierze zawodowej, czyli nauczyciele są grupą upośledzoną a nie faworyzowaną, jeśli chodzi o korzystanie z leczenia sanatoryjnego.
o
A mnie interesuje, jak w ogóle zwykły człowiek może trafić do sanatorium. Przepracowałam już blisko 27 i nigdy z tej możliwości nie skorzystałam, a ostatnio gdy wspomniałam o chęci wyjazdu lekarzowi rodzinnemu, zostałam wyśmiana! Generalnie nie jestem obłożnie chora, ale w moim wieku na pewno kilka podstaw do wystawienia skierowania by się znalazło: kamica żółciowa, zwyrodnienia kręgosłupa, spora nadwaga ( podobno są też sanatoria leczące otyłość!). Czy naprawdę nie ma legalnej możliwości skorzystania z pobytu w sanatorium raz na 20 lat?!
o
Pani Renato, najlepiej zmienić lekarza rodzinnego na takiego, który lubi swoich pacjentów i swoją pracę. Ja byłam w sanatorium po 11 latach (pracy), wskazania - gardło. I lekarz bez problemu skierowanie wypisał. Ale jest życzliwy, co nie jest bez znaczenia.. Pozdrawiam. I polecam wyjazdy sanatoryjne, świetna regeneracja.
o
Sanatorium można dostać z NFZ lub z ZUS-u. Z NFZ jest odpłatne a z ZUS-u bezpłatne (decyzją lekarza w sanatorium może być przedłużone) i dostajemy na ten czas zwolnienie lekarskie. Na pobyt w sanatorium z NFZ nie możemy dostać zwolnienia lekarskiego. Jeżeli mamy uprawnienia emerytalne (czyli możemy odejść na emeryturę a z tego nie skorzystaliśmy) możemy prosić dyrektora o urlop bezpłatny (urlop dla poratowanie zdrowia nie przysługuje). Dwa lata temu miałam 57 lat. Niestety musiałam wziąć urlop bezpłatny i wyszłam na tym, jak Zabłocki na mydle. Nie dość, że dostałam sanatorium na przełomie listopada i grudnia, poniosłam koszty ok. 700 zł, nie dostałam pensji, mniejszą 13. no i oczywiście ten okres ZUS zalicza do emerytury, jako nieskładkowy. Nie liczę kieszonkowego:). Prywatnie koszty byłyby mniejsze i ja wybrałabym sobie miejsce i termin.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów