Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Projektem obywatelskim w gimnazja?
Utworzono przez Redakcja on 28.11.2012 12:40
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Bardzo dobry i słuszny pomysł. Może wreszcie dojdzie do tego, że gimnazja znikną z mapy edukacyjnej. Kto to wymyślił, niech sam albo uczy się w gimnazjum, albo w nim pracuje!!! To strata czasu dla mlodziezy i krzywda wyrządzona mlodym ludziom. Popieram likwidację gimnazów i powrót do szkół ośmioklasowych!
o
Cała Unia Europejska ma taki system edukacji.
Cofnijmy się do Średniowiecza jak nie jesteśmy postępowi.
Raz na zawsze zapomnijmy, że kiedyś była 8 letnia podstawowką.
To głupota we współczesnym śwecie
o
najczęściej za rozwiązaniem gimnazjum są nauczyciele szkół podstawowych lub średnich. Nie powoduje nimi troska o młodzież i ich kształcenie lecz troska o swoje miejsca pracy,
o
Jestem nauczycielem w gimnazjum od 12 lat i mogę śmiało stwierdzić, że są to lata stracone dla młodzieży jak i nas pedagogów. W 100% popieram likwidację.
o
Ale taki c......Jan K. jest zadowolony!!!!
o
Proponuje zatrudnic p. Jana Kowalskiego w gimazjum i dac mu z 15 klas po 32 uczniów i przedmiot w wymiarze 1 godziny w tygodniu. Szkoła 8 klasowa dawała młodemu człowiekowi podstawy wiedzy do dalszej nauki. Po gimnazjum uczniowie w LO nie umieja liczyc do 100 a nawet nie rozumieja co to za działanie różnica. Uczniowie nie umieją pisać poprawnie, nie umieją mówić poprawnie nie umieją liczyć nawet z kalkuatorem. W zasadzie poza wyjątkami nic nie umieją. Czy ja jako nauczyciel bęę miała pracę czy nie to uczniom wiedzy nie przybędzie przy tym systemie szkolnictwa . Coż dogoniliśmy poziom edukacji amerykańskie i unijnej, gdzie 3 dzielone przez pięć to zero, a 3razy 5 to okolo 20. Jesteśmy na etapie rewolucji informatycznej gdzie liczy sie wiedza i jeszcze raz wiedza. uczniowie nasi wiedzy po gimnazjum nie mają i czas najwyższy to sobie uswiadomic i cos z tym zaczac robic. Czego uczen moze sie nauczyc majac 15 godzin lekcji w ciągu 5 miesiecy? Nazwy przedmiotu i niczego wiecej. Skoro tak swietny jest system edukacji w UE to dlaczego chetnie przyjmuja do szkol mlodziez z innych panstw swiata, i chetnie zatrudniaja nauczycieli obcokrajowcow, bo przybysze chca jeszcze sie uczyc i pracowac, bo maja lepsze podstawy wiedzy niz tubylcy.
o
Nie wiem, jak jest w całej Unii, ale wiem, jak jest w Niemczech: tam co prawda szkoła podstawowa jest tylko 4-letnia, ale za to potem kończące się maturą gimnazjum jest aż 8-letnie - czyli jakby odwrócenie naszego poprzedniego modelu. Do gimnazjum przyjmowana jest tylko najzdolniejsza młodzież, ci mniej zdolni przyjmowani są do szkoły realnej - 7-letniej, a z jeszcze mniejszymi możliwościami do 6-letniej szkoły głównej. Jak widać model 3+3+3+3 nie obowiązuje w całej Unii, a nasz poprzedni to nie cofanie się do średniowiecza, a wycofanie się z katastrofalnej decyzji, której skutki gołym okiem widać już nawet po studentach!
o
ja uważam, ze z 20 lat na wizycie u lekarza(?)...usłyszę...ma pan chorobę D....tak mnie nauczyli...... a lekarstwea to sobie pan dokup wedle uznania..
o
Jestem nauczycielem w liceum ogólnokształcącym i wiem,że 3-letni okres nauki w tej szkole nie przygotowuje do matury. W gimnazjum takiego przygotowania również nie ma. Rodzice, którym zależy na edukacji dziecka najczęściej wysyłają je na korepetycje.Czy na tym miało polegać wyrównywanie szans edukacyjnych, które było założeniem nowej reformy. Reforma z 1999 r. wyrządziła więcej szkody polskiej edukacji niż z niej pożytku. Najwyższy czas to zmienić. Zresztą reforma zdrowia z tego okresu też okazała się niewypałem!
o
Zlikwidować raz na zawsze gimnazja.To był chory pomysł,Wylęgarnia zła.Uczniowie niczego się nie nauczą,bo w większości z nich nie ma atmosfery nauki.To jest tylko przechowalnia.Współczuję nauczycielom w nich uczącym.Trudno jest ich w szkole średniej zmusić do nauki, a tym bardziej przygotować do matury.Uważam,że to stracone trzy lata.Zlikwidujcie gimnazja i delegatury.
o
gimnazja
Problemem nie jest samo istnienie gimnazjum ale to, ze jest ono OBOWIĄZKOWE dla WSZYSTKICH uczniów. Jeżelibyśmy mieli wzorować się na modelu oświaty w krajach zachodnich , to może tak adaptować system niemiecki? Do gimnazjum mogą iść tylko dzieci, które chcą się uczyć i te, które opanowały dostatecznie określoną wiedzę a nie tak jak u nas : WSZYSCY OBOWIĄZKOWO. Młodzież nie dająca rady z przyswajaniem wiedzy teoretycznej powinna być przygotowywana jak najwcześniej do zawodu, więcej zajęć praktycznych. A wszystko to po to, abyśmy nie tracili uczniów zdolnych równając wszystkich do poziomu tych, którzy naukę mają gdzieś. Aby reszta uczyła się konkretnego zawodu i nie zasilała rzeszy bezrobotnych z marną pseudomaturą.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów