Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Awans po nowemu?
Utworzono przez Redakcja on 14.11.2012 15:05
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Jestem nawt za kolejnym stopniem awansu jeśli podniesie on znacząco wynagrodzenie nauczycieli np. o 50-100% od dyplomowanego. Natomiast nie rozumiem pretensji JST co do pracy komisji. Przecież to na poziomie JST nauczyciel otrzymuje mianowanie. Negatywna ocena mianowania jest wynikiem prac właśnie komisji JST. To kierownik oświaty w imieniu burmistrza ocenia kandydata na nauczyciela mianowanego. Jeżeli samorządowcy mają pretensje, to tylko do siebie. Moim zdanie komisje powinny być całkowicie niezależne - bez dyrektorów, związków i JST, tylko eksperci.
o
A może po prostu zrobić bardziej dostępny stopień "profesora oświaty"...?
Jakoś nie słyszałem w moim kręgu, aby ktokolwiek otrzymał ten stopień?
Może właśnie tu zmienić - spowodować, aby nauczyciel np. po 30 latach pracy i mający odpowiedni dorobek zawodowy; laureatów konkursów, był kreatywny, czynnie brał udział w życiu szkoły etc. mógł taki tytuł otrzymać?
o
po co zdobywać profesora jeśli nie idą za tym żadne pieniązde
o
No, ale jaja. Wszyscy się będą narywać o dodatkowy kilogram bananów ;)
Przecież to państwo ma belfrów w nosie. Więc nie liczcie, że ew. "podwyżka" za kolejny stopień awansu wyniesie więcej niż 50 zł brutto.
o
No to ja proponuję, żeby o wysokości zarobków pracowników samorządów decydowali mieszkańcy gmin, miast i powiatów.
o
Ja też jestem za ty by o pensjach samorządowców decydowali mieszkańcy. No i o stopniach awansu w urzędzie też. I bardzo poproszę o proste i klarowne rozliczanie samorządowców z marnotrawienia pieniędzy gminnych czy powiatowych. Tak, aby jak im coś nie wyjdzie albo zadłużą gminę to niech płacą z własnej kieszeni :) A nie likwidacja kolejnych szkół, przedszkoli czy bibliotek :)
o
Zgadzam się w zupełności. Funkcjonowanie tych komisji daje wiele do życzenia. Wielu, nauczycieli którym udało się zdobyć ten tytuł nie spełnia wymogów autonomicznej jednostki, kreatywnej, wykazującej aktywność. Wielu (młodych) nie potrafi obsługiwać komputera i obsługiwać pakietu Oficce.
o
Z tego co ja się orientuję to za zdobycie stopnia profesora dostaje się 6x pensję więc chyba to nie jest mało nawet jeśli to jednorazowa kwota. Zwróćcie uwagę na innych ludzi którzy przez całe lata swojej pracy (po studiach mgr)zarabiają 1500zł brutto i bez szans na większe podwyżki pomimo ogromnego wkładu swojej pracy i poświęconego czasu wolnego pomimo 8godz dnia pracy. Macie wszystkie dodatki, wczasy pod grusza urlop płatny dla podr zdrowia itp.
o
Mamy, mamy - szanowny renie - i zapraszamy do korzystania z tego cymesu. Chętnie się podzielimy. Niczego nie będziemy ukrywać. A jakiegoż to przedmiotu, ewentualnie, chciałbyś uczyć?
o
Jako podręcznikowy przykładzik pseudodziałalności samorządowców podam sąsiednie mi miasto Żory: To cytat z www.nowiny.rybnik.pl" Spółka Nowe Miasto w Żorach otrzyma od gminy 13,25 mln zł na zakup parku wodnego Aquarion, co na ostatniej sesji zaaprobowali radni. Kolejne 12 mln zł ma pozyskać ze sprzedaży obligacji.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią magistrat już ogłosił przetarg w formie ustnej licytacji na pływalnię krytą, którą obecnie dzierżawi Nowe Miasto. Cena wywoławcza to 25 mln zł, która nieco przewyższa koszt inwestycji. Tajemnicą poliszynela jest, że transakcja ma poprawić finanse mocno zadłużonego miasta"...
o
No to będziemy mieć Rzeczypospolitą Kolesiów. Już teraz w gminach o wszystkim decydują kliki rodzinno-towarzyskie. Polityka kadrowa tylko dla swoich. Normalni rodzice nie chcą zasiadać w Radach Rodziców. A poziom szkolnictwa spada w tempie astronomicznym.
o
Wszyscy nauczyciele którzy są zatrudnieni przez Stowarzyszenia otrzymają i tak tylko ok.1/2 normalnego wynagrodzenia. Po pracy w szkole biegną dalej do pracy sprzątać czy siedzieć na kasie w Biedronce , Panowie w warsztatach samochodowych , pilnują też dzieci i różne inne zajęcia wykonują. Ci z którymi rozmawiałam mówią, że kolejne stopnie to sobie Ministerstwo może sobie włożyć............... . Żal ogromny, ze w Polsce mamy dwa gatunki nauczycieli , pierwszy to szczęściarze gdy mają etat w szkole a drugi to niewolnicy zatrudniani w stowarzyszeniach. To doczekaliśmy się czasów.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów