Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Szkoła bez Karty będzie gorsza
Utworzono przez Redakcja on 29.2.2012 14:19
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Nie od dziś wiadomo, że edukacja jest kulą u nogi rządu i samorządów lokalnych - gdyby tylko mogli, pozamykaliby wszystkie szkoły a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyli by na premie dla siebie, za wspaniały pomysł...
Po co ludziom szkoły - lepiej niech będą matoły...
Matołom łatwiej wmówić, że białe jest czarne, a czarne jest białe... ;-)

A jakość nauczania jest taka, jak durnowate przepisy które tworzą urzędasy, które nie mają zielonego pojęcia jak wygląda praca w szkole (tak od kuchni). Każdy powinien przepracować choć kilkanaście lat we współczesnej szkole, żeby poznać te problemy od kuchni. Spada jakość nauczania, wyniki egzaminów gimnazjalnych coraz niższe. A po co uczniowie mają zabiegać o wyższe noty, skoro do ukończenia gimnazjum niezbędne jest przystąpienie do niego, a nie wyniki... Gdyby wyznaczyć choć dolną granicę minimalną - wtedy uczeń by się starał, bo nie wiedziałby, że już osiągnął minimum nawet najniższe, np. 20% ogólnej liczby punktów!
o
zgadzam się. więcej, dawno twierdziłam, że państwo dązy do tego, żeby ludzie płacili za naukę na wszystkich szczeblach edukacyjnych. tylko 1-3 bedzie niepłatne
o
a poza tym, kuratoria to już, dawno powinny przestać istnieć.pracują tam niekompetentni ludzie, kontrolują papiery, widzą człowieka raz w życiu i wydaja na niego wyrok. na podstawie bzdur na papierze. Wizytatorzy nie maja najmniejszego pojęcia co sie w szkołach dzieją, nie maja kompletnie wiedzy nie potrafią w niczym pomoc, zinterpretować przepisów oświatowych - inna rzecz, że pewnie sam ich twórca nie wie co wymyśla!- prawo oświatowe to jeden wielki gniot! stek głupot! dziwicie się , że tak źle ocenia społeczeństwo wszystkich nauczycieli? dlaczego? właśnie poprzez MEN i kuratoria
o
jestem za umowami dla nauczycieli na czas określony, tak, jak wielu pracowników w Polsce,
o
Tak, a w jaki sposób mamy wówczas funkcjonować? kto da nam jakiś kredyt? A poczucie bezpieczeństwa? Stabilizacja? W wieku 50 lat wzwyż będziemy zwalniani i nasz problem jak przeżyć do 67 lat... Co za głupota...
o
no i tu właśnie cały ambaras, wychodzi na to, że najlepiej jest pracować na etacie, w budżetówce, co miesiąc wypłata, i czy się stoi, czy się leży......druga strona, wielu Polaków pracuje na czarno lub na umowach zlecenia lub na umowach okresowych i jak to się ma do stabilnego etatu z budżetówki, a pracujcie nauczyciele na umowy okresowe, a nie narzekajcie ciągle, owszem trudny zawód, ale nie tędy droga
o
a co ma powiedzieć ten robotnik na tzw. czasówce, on też nie dostanie kredytu, czy innych, a to z jego wypłaty macie kochane "budżetowce" kasę na wypłatę
o
Każdy miał tę możliwość, że szkoły wybierał.
o
tu nie chodzi o wybór szkoły, tylko o ciągle utyskiwanie środowiska nauczycielskiego, a jak widać na przykładach wcale nie mają tak żle
o
A trzeba było skończyć studia pedagogiczne dawno temu.
o
Przepraszam za to że kilkanaście lat temu skończyłam studia pedagogiczne z wysoką lokatą, że dostałam pracę w szkole wtedy gdy płacono jeszcze psie pieniądze i wszyscy mówili "za tyle z gówniarzami bym się nie użerał", dostając umowę stałą po 4 latach pracy.
Przepraszam, że odpracowałam kilkanaście lat na koszt państwa przygotowując setki ludzi do matury i ryjąc w papierach.
Przykro mi, że inni nie mieli tyle rozumu, żeby zrobić to co ja.
o
babu, przepraszać nie ma za co,twój wybór, tylko zdecyduj się czy ty to - ona, czy ty to -on, bo ze składni zdania nie wiadomo , skoro wysoka lokata studencka, to i wypowiedź musi trzymać poziom
o
przeczytajcie sobie dzisiejszy ONET, jest sporo na temat pracy pedagogów, konkretnie w temacie urlop zdrowotny, polecam
o
Drogi inżynierze!
Gdzie pomyliłam formy gramatyczne?
O sobie zawsze mówiłam per "ona" - czytaj wolniej. Stopień inżyniera zobowiązuje.
o
PS. Nie jestem "babu"- również doczytać.
o
""za tyle z gówniarzami bym się nie użerał" - ta męska forma to cytat opinii mojego kolegi, nota bene- inżyniera :)
Wyjaśniam na wypadek gdybyś znów nie doczytał :)
o
Tak, Onet na straży świadomości narodu. Onet i Pudelek.
o
"bubu" wszystkiego najlepszego z okazji DNIA KOBIET, mimo wszystko jeśli Ci nie pasuje robota w szkole zmień ją na inną, powodzenia
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów