Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Dodatek wyrównawczy kłopotem dla samorządów
Utworzono przez Redakcja on 1.2.2012 18:45
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Też jestem tego samego zdania co samorządy. Nauczyciel powinien pracować za darmochę i kredę przynieść z domu. Znowuż kogoś wali nieźle w dekiel!
o
Zero ponadwymiarowych - te dla wybranych, prawie zero zastępstw - te też dla wybranych i tyciuteńki dodatek motywacyjny - bo ten słuszny także dla swoich.
Gdyby człowiek nawet chciał "osiągnąć pułap", to często nie ma takiej możliwości. Ale przecież najłatwiej skomentować : "uderza (to) przede wszystkim w nauczycieli wykonujących dobrze swoje zadania". No bo ci co mniej zarobili, to przecież nieudacznicy,nieroby, lenie, więc po co im coś wyrównywać.... żałosne
o
PŁace w szkole są ogromnie zróżnicowane i nie ma to nic wspólnego z pracowitością. Liczą się koligacje, poprawność i przydatność polityczna, wpływy mogące pomóc dyrektorowi w utrzymaniu stanowiska. Ci ludzie mają premie, nagrody,płatne nadliczbówki... U nas jeszcze zamiast wyrównań wypłacono nagrody na koniec roku, podnosząc w ten sposób średnią wynagrodzenia do kwot nie wymagających wyrównania. Trafiły oczywiście w te same ręce zawsze suto wynagradzane ręce. Reszta niech sie cieszy że jeszcze ma pracę...
o
Czy takie nagrody zamiast wyrównań są zgodne z prawem? Dlaczego wyrównań nie nalicza się dla każdego indywidualnie, tylko wg średniej z jakiegoś rejonu? Przecież przy tak dużych rozbieżnościach wynagrodzeń to nie ma sensu.Chyba jest to niezgodne z sensem rozporządzenia. Wiecie coś na ten temat?
o
Sprzeciw samorządów jest tym większy, że choć muszą znacząco partycypować w kosztach, to nie mają istotnego wpływu na sposób funkcjonowania szkół oraz politykę kadrową.

Wolne żarty
o
Pracuję w Gimnazjum jako pracownik administracji i wiem jak to ciężko pracują niektóre osoby. Ci co mają nagrody ciężko na to pracują. Jeżdżą na konkursy przedmiotowe a do tego trzeba przygotować uczniów. Ale są i tacy, którzy powołanie swoje kończą na obowiązkowych godzinach i nic od siebie. Nawet dyżury na przerwach odwalają, bo to praca nie jest kiedy czyta się ciekawą gazetkę a uczniowie robią co chcą. U nas takiego problemu nie ma jak wypłata dodatków. Powiem więcej nauczyciele od paru dobrych lat pracują na zasadzie odwalić i do domu. Ci którzy mają spory staż pracy jeszcze chcą pracować z uczniem ale młodzi nie. Więc za co mają te dodatki?
o
Skąd ja to znam? Święta prawda! Godziny ponadwym., dodatek motywacyjny, nagrody, a nawet wczasy pod gruszą dla SWOICH. I zbyt często nie ma to nic wspólnego niestety z jakością ich pracy. :((
o
Mówimy o jakości pracy nauczycieli, o tym jak mają dobrze... Ale prawda wygląda troszeczkę inaczej. Najwyższe nagrody mają nie ci, co dobrze pracują ale ci, którzy dobrze wazelinują dyrektorom. Najważniejsze, byś człowieku siedział cicho i nie miał własnego zdania. Fajnie jest, kiedy masz z przełożonym wspólne tematy: tipsy, zagraniczne wycieczki, ciuszki z najnowszej kolekcji.... zapomniałabym - najlepiej jak nie masz więcej niż 35 lat bo po 40-stce jesteś już stara a z takimi nauczycielami nie ma o czym gadać :( I to właśnie my, doświadczona kadra pracujemy najciężej, gdyż ciągle jesteśmy pod obstrzałem. Gwardia przyboczna dyrektora praktycznie nie musi robić nic. Wystarczy, że podpisuje listę. Jak samorządy będą brały pod uwagę jakość pracy nauczycieli przy różnorodnych dodatkowych świadczeniach to myślicie, że coś się zmieni??? Przecież i tak dyrektor zaopiniuje każde pismo i znowu najwięcej dostaną znajomi. Myślę, że tak jest nie tylko w szkolnictwie, ale także i w urzędach, prywatnych formach i w polityce :):):): Jakość pracy, hmmm, mam już tylko parę lat do emerytury i zawsze będę dobrym nauczycielem, a niektórym młodym, gniewnym przypominam, dyrektorzy się zmieniają, wazelina się kończy a życie trwa dalej - do następnego wyrównania :):):):):):):):):)
o
Jeszcze mnie glowa boli po tej grze z toba. Dawno taekij kleski w zadnej grze (tym bardziej planszowej, a co dopiero planszowej na komputerze!) nie ponioslem :-)
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów