Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Nie będzie przywilejów dla maturzystów z dyskalkulią
Utworzono przez Redakcja on 16.8.2009 09:42
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
w ogóle nie rozumiem jak mozna tak postepowac. ludzie sa różni. jedni maja zdolnosci humanistyczne inni do przedmiotów ścisłych. znam pare osób którym nie da sie wytłumaczyc nawet twierdzenia pitagorasa.

ludzie badzcie wyrozumiali!!
o
zgodze sie z kolezanką. dlaczego pod uwage brana jest dyslekcja(przedmioty humanistycne) a dyskalkulia juz nie??
o
Zdawałam obowiązkową maturę z matematyki i dodatkowo historię. Ukończyłam studia humanistyczne, jestem nauczycielem. Podstawy matematyki (a taka jest nowa matura na poziomie podstawowym) jeszcze nikogo nie zabiły. Ludzie, bądźcie rozsądni!!
o
Bardzo dobrze, jestem nauczycielem i wiem doskonale, że rodzice są w stanie załatwić wszystkie papiery aby usprawiedliwić np. lenistwo dziecka, moim zdaniem obecnie nadużywa się wszyskich dysfunkcji i wypisuje się wszystkim opinie, a uczniowie nie pracują nad swoim problemem tak jak mają w zaleceniach. Owszem istnieje niewielki procent uczniow, którzy rzeczywiście mają problem i uzasadnione jest wystawianie im odpowiedniej opinii, lecz większość wydaje się baardzo naciągana, nie wspomnę juz o prywatnych poradniach - jak zawsze za pieniądze mozna mieć wszystko. Oczywiście nie wszędzie i nie u wszystkich - mam nadzieję, że nie urazilam nikogo, lecz mając na uwadze, że obecnie zdarza sie, że 1/4 klasy lub więcej ma jakieś orzeczenie a rodzice zjawiają się tylko w szkole roszczeniowo w czwerwcu przed rada pedagogiczną, to uważam, że nalezy zweryfikować metody badań w poradniach i zdecydowanie rozsądniej wystawiać opinie i orzeczenia. Jezeli dyskalkulia dawałaby jakieś ulgi na egzaminie maturalnym, to jestem przekonana, że nagle byłoby mnóstwo uczniów z takim orzeczeniem.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów