Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?

Zadzwoń do nas!
22 559 36 52

Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss

Forum

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

ORE krytycznie o dyrektorach szkół
Utworzono przez Redakcja on 19.1.2012 17:52
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Być może pan prowadzący takie badanie jest młodym człowiekiem i nie pamięta , że proponuje coś co już było i w ramach zmian zostało zlikwidowane. Gminni Inspektorzy Oświaty funkcjonowali już w polskiej oświacie w latach 60 tych., siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Umowę o pracę podpisywałem z gminnym inspektorem oświaty, a w szkole miałem kierownika. Czy trzeba robić badania, aby napisać takie rekomendacje.
Jest jedna niepodważalna zasada NIE MOŻNA ODPOWIADAĆ ZA COŚ NA CO NIE MA SIĘ WPŁYWY DECYZYJNEGO _ to byłaby kolejna utopia. Niestety ale w naszym systemie traktowanie dyrektorów szkół jak pracowników samorządowych zakończyłoby się tak jak są traktowani w naszej szkole pracownicy samorządowi ( 4 lata bez podwyżki i płace na poziomie minimalnym) . Natomiast (niestety) większość wniosków jakie wyciągnął badający są prawdziwe. A jeszcze kilkanaście lat temu (lata dziewięćdziesiąte) było zupełnie inaczej ; dyrektor i szkoła mieli dużą autonomię - dziś rządzi GMINA>
o
Jestem dyrektorem poradni psychologiczno-pedagogicznej, mężczyzną, a więc nie mieszczę się w średniej statystycznej...... Dyrektor poradni, któremu zabrano prawa wynikające z KN, z zarobkami menadżera, czy najniższej krajowej? Bo jeśli menadżera, to jak najbardziej jestem za! Tylko czemu w takiej sytuacji miałoby służyć powołanie inspektora oświaty? Nie znającego się zupełnie na pracy psychologa czy pedagoga w poradni? To fakt, jestesmy ograniczani decyzjami samorządów, dysponujemy minimalnymi do przeżycia kwotami, jesteśmy rozliczani i straszeni odpowiedzialnością karną za kupienie 1 rolki papieru toaletowego za dużo... A może najlepiej byłoby gdyby starosta był dyrektorem szkół i poradni? Szkoda słów na kolejne nietrafione pomysły decydentów. Tylko z czego to wynika? Z niedowartosciowania, z przykrych przeżyć w okresie szkolnym?
o
W tych poradniach tworzycie debili na papierze, dyslektyków na zawołanie, to chłopie o co ci chodzi?
o
Szkoła to specyficzny zakład pracy i podział na tych co nadzorują tych z KN i KP to nieporozumienie. ktoś nie ma pojęcia o specyfice naszych szkół. Rzeczywiście gmina ma dużo do powiedzenia i to należy zmienić.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów