Utwórz konto | Zaloguj się
Szukasz pracy?
Rekrutujesz pracowników?

Dowiedz się więcej

Poznaj Partnerów serwisu!

Więcej o Partnerach

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Chcesz wiedzieć więcej o Eduinfo?


Zadzwoń do nas!
22 559 36 52


Napisz do nas!

Do not fill this:

MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Aktualności
Nowa rzeczywistość w polskich szkołach. Co z programami edukacyjnymi?
5.9.2017, Źródło: PR Synertime
Wrzesień to tradycyjnie już „powrót do szkoły”, ale tym razem uczniowie spotkają się ze swoimi kolegami i nauczycielami w nowej rzeczywistości – po reformie. Od miesięcy toczą się dyskusje o tym, jak w praktyce będzie wyglądał program nauczania obowiązujący w szkołach podstawowych i średnich. A jak reforma wpłynie na to, co do tej pory uatrakcyjniało system nauczania, czyli programy edukacyjne? Czy są one w ogóle potrzebne oraz jakie zmiany czekają je w kolejnych latach tłumaczy ekspertka ds. CSR i kampanii społecznych, Ewa Kaczmarek.
Powiązane dokumenty

Indywidualne zajęcia dla uczniów z niepełnosprawnościami w szkole
5.9.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że 1 września 2017 r. weszły w życie nowe przepisy umożliwiające organizację indywidualnych zajęć w szkole dla uczniów z niepełnosprawnościami (§ 6 ust. 1 pkt 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym).
Powiązane dokumenty

Nauczyciel-Wolontariusz Roku – wystartował konkurs MEN
4.9.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”. Do udziału w nim zachęca wszystkich nauczycieli. Szukani są pedagodzy, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym ludziom, angażują się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Słowem – swoją postawą i zaangażowaniem są wzorem dla uczniów i innych osób.
Powiązane dokumenty

Nowy rok szkolny 2017/2018 – rozpoczęcie zajęć w przedszkolach
1.9.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ponad 1,3 mln dzieci w wieku 3-6 lat w blisko 22 tysiącach przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego rozpoczyna dziś nowy rok szkolny.
Powiązane dokumenty

Stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny
31.8.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Udzielanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym stanowi zadanie własne gminy, na realizację którego gmina otrzymuje dofinansowanie z budżetu państwa (art. 90r ust. 1 ustawy o systemie oświaty). Ministerstwo Edukacji Narodowej wypełniając zadanie dotyczące udzielania pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych opiera się na środkach rezerwy celowej budżetu państwa, która zwiększa środki na pomoc materialną realizowaną przez gminy.
Powiązane dokumenty

5 problemów polskich szkół, których nie rozwiąże reforma
30.8.2017, Źródło: Loopy’s World
Już 4 września uczniowie wrócą do szkół, gdzie – za sprawą reformy edukacji – czekają na nich spore zmiany. Nowa struktura nie rozwiązuje problemów polskiego szkolnictwa, które od dawna już wymagają interwencji. Pomijanie roli aktywności fizycznej w rozwoju dzieci, powielanie szkodliwych schematów kształcenia i nudne lekcje w ławkach, to tylko kilka z nich. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Powiązane dokumenty

Stan wdrażania reformy - informacja MEN
28.8.2017, Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Jak podaje MEN, wdrażana reforma edukacji stała się faktem i przebiega zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem. Samorządy dostosowały sieć szkół do nowego ustroju szkolnego, miały na to czas do 31 marca br.
Powiązane dokumenty

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
24.8.2017, Źródło: MEN; CKE
Wakacje powoli dobiegają końca. Rok szkolny rozpocznie się 4 września 2017 r., a zakończy się 22 czerwca 2018 r. Ferie zimowe w części województw zaczną się 15 stycznia 2018 r.
Powiązane dokumenty

Dobra zmiana podstawy programowej? Sprawdź, czego będą uczyć się dzieci w szkole podstawowej
24.8.2017, Źródło: Funtronic
To będzie przełomowy wrzesień dla polskich dzieci. Nauka programowania, rozwijanie kreatywności oraz stawianie na wiedzę praktyczną – te elementy znalazły się w nowej podstawie programowej. Dlaczego zdecydowano się na zmiany? Odpowiedzią jest popularność nowych technologii oraz prognozy wobec przyszłego rynku pracy.
Powiązane dokumenty

Szkoły otrzymają dostęp do darmowej platformy edukacyjnej
22.8.2017, Źródło: Squla.pl
Squla.pl to platforma edukacyjna, która w przystępnej formie pozwala utrwalać wiedzę zdobytą w szkole. To także świetna pomoc w prowadzeniu lekcji. Ponad 7500 szkół w całej Polsce otrzyma specjalną przesyłkę wraz z darmowym dostępem do multimedialnych materiałów, znajdujących się na platformie.
Powiązane dokumenty